A jobb agyféltekés rajzolás módszere
Egyre többet hallani arról, hogy a rajzolás nem tehetség kérdése, hanem bárki számára elsajátítható dolog. A jobb agyféltekés rajzolás tanfolyamok legalábbis ezt ígérik, de vajon tényleg így van?


Jómagam szkeptikus voltam a dologgal kapcsolatban, viszont mindig is érdekelt, hogy miért tudnak egyesek élethűen rajzolni, míg mások rajzain egy fát is könnyű összetéveszteni egy tehénnel... Például az én rajzaim ilyenek voltak :) Mivel épp akadt némi szabadidőm, beiratkoztam egy jobb agyféltekés rajztanfolyamra, amit úgy hirdettek meg, hogy elsősorban nem rajzolni vagy festeni tanítanak majd, hanem egy újfajta látásmóddal nézni a dolgokat – és ennek köszönhetően fogok tudni aztán királyul rajzolni, mert máshogy tudom megfigyelni a részleteket.
Kíváncsian mentem az első nap a jobb agyféltekés rajz suliba, ahol hozzám hasonlóan főként felnőtt tanulók voltak a csoportban. Első feladatként le kellett rajzolnom a saját kezemet, majd a saját arcomat. Hát mit ne mondjak, a kéz még csak-csak sikerült, bár nem nyert volna díjat egy óvodás rajzversenyen, viszont a fejem mindenre hasonlított, csak rám nem. A tényleges gyakorlatok csak ezután kezdődtek, és elég furák is voltak köztük, amik mind azt segítették, hogy a jobb agyféltekés látásmódot tudjuk előhívni, vagyis azt az agyféltekét mozgassuk meg, ami a kreativitásért felel.
Tulajdonképpen a 4 napos jobb agyféltekés rajzolás alatt mindvégig ezt csináltuk: feladatokat, amik segítettek átbillenteni minket ebbe a másik látásmódba, és úgy rajzoltunk. És én lepődtem meg a legjobban, amikor látványosan javulni kezdtek a rajzaim. Az utolsó napon ismét le kellett rajzolnunk a kezünket és arcunkat. Az eredmény? Megdöbbentő volt számomra, és a többiek számára is. Ha egymás mellé teszem az első napi, és az utolsó napi rajzokat, hihetetlennek tűnik, hogy mindet én csináltam. Az óvodás szinttől eljutottam arra a szintre, hogy élethűen tudom lerajzolni a dolgokat! Persze alapos megfigyelés után, és egyelőre még képzeletből nem megy vagy mozgó modellről, de majd azt is megtanulom, mert most már tudom, hogy lehet.
Szóval a jobb agyféltekés rajzolás bizony nem kamu, és valójában a tehetségesnek mondott rajzművészek, festők titka abban rejlik, hogy ők maguktól képesek voltak ezt a másfajta látásmódot alkalmazni és tökélyre fejleszteni. De tényleg megtanulható bárkinek!
Weboldal címe: www.anaharta.hu/
SZÓLJ HOZZÁ EHHEZ A TIPPHEZ!
TOVÁBBI TANFOLYAM, KÉPZÉS TIPPEK
Vendéglátás: az étel csupán az élmény egy részéért felel!

Étterembe elsősorban a hétköznapitól eltérő ízvilágú, fenséges fogások miatt megyünk, ezért a különböző ételek, desszertek előállításának módja, minősége elsődleges fontosságú egy vendéglátó vagy turisztikai egység sikerének szempontjából.
Köttetés gyorsan és olcsón

Az egyetem végére eléggé besűrűsödtek a dolgok, az utolsó félévben már dolgoztam is, de szerencsére mindennel elkészültem időben. Ehhez azonban kellett az azonnali szakdolgozat kötés.
Arcfestő tanfolyam Budapesten

Egy kis pluszpénzt szerettünk volna szerezni az ösztöndíj mellé a szobatársammal. Egy ismerősünk éppen gyerekrendezvényekhez keresett munkaerőt, csak egy arcfestő tanfolyam elvégzésére volt szükség.
Dobd kukába az önéletrajz sablonokat!

Csomó önéletrajz minta van a neten, elég csak behelyettesíteni a saját adatokkal a sablonokat, és már küldhető is a CV... Kár, hogy nem érnek semmit, szinte lehetetlen velük állást találni. Miért?
CAD-CAM tanfolyam és más titokzatos elnevezések

Egyre többen érdeklődnek manapság a CNC technikusi és a CAD-CAM tanfolyamok iránt, amelyekkel nemcsak itthon, hanem külföldön is jól el lehet helyezkedni. De mit is takarnak ezek a szakmák?